2020 AYT Konuları ve Soru Dağılımları

2020 AYT Konuları ve Soru Dağılımları

Sizlere bu sayfamızda 2020 AYT Konuları ve Soru Dağılımları hakkında bilgi paylaşacağız. ÖSYM tarafından yapılacak olan 2020 YKS konuları, 2020 TYT konuları, 2020 AYT Konuları belli oldu! Yeni bir sınav dönemine girmiş bulunmaktayız. 2020 AYT Konuları ve Soru Dağılımları MEB‘in hazırlamış olduğu konu dağılımlarından bilgi alınarak düzenlenmiştir.
 

AYT Konuları ve Soru Dağılımları

2020 AYT Matematik Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Geometri Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Fizik Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Kimya Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Tarih Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Coğrafya 1 Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Coğrafya 2 Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Felsefe Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Edebiyat Konuları ve Soru Dağılımı
2020 AYT Yabancı Dil Konuları ve Soru Dağılımı
2020 TYT Konuları ve Soru Dağılımlar
2020 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)

 

AYT Nedir?

Üniversiteye geçişte ilk aşama olan bugünkü adıyla AYT olarak tabir edilen Alan Yeterlilik Testi olarak bilinen ve bu başlık üzerine hazırlanan denemelerin siz üniversite adayları için ne kadar önemli olduğu konu başlıklarımız arasındadır.

Birbirinden farklı, geleceğe umutla bakan siz gençlerimize; adaylarımızın daha iyi bir şekilde hazırlanmanız amacıyla hazırlanan deneme testleri üniversite adaylarının üniversiteye geçişinde büyük kolaylıklar sağladığıdır. Deneme testleri sizi toparlayan, bir adım öne çıkaran önemli yapboz parçacıklarıdır ve unutulmamalıdır ki her konu başlığı adı altında çözülen denemelerin sizi bir bütüne götürdüğüdür.

AYT; ezbere dayalı değildir. Yeterliliklerinizin ölçüldüğü ve bu yeterliliklerinizin hangi alanda daha baskın olduğunu ölçmeye dayalı bir sistemdir. Kısacası ezber bozan bir sistemdir. Bu sebeple konulara çalışırken ezber yapmamanız ve denemelerde daha başarılı olmanız için konular üzerinde sürekli tekrarlar yapmanız, notlar çıkarmanız ve bu notları da sınavlara az bir süre kaldığında tekrardan çalışmanız gerekmektedir. Oldukça meşakkatli ve emek gerektiren ve üniversiteye gitmek isteyen tüm lise öğrencilerinin girmesi zorunlu olduğundan öğrenerek test çözmenin en kapsamlı olduğu sistemdir. O yüzden AYT denemelerini ezbere dayalı olmadan öğrenerek çalıştığınız konu başlıklarınızın ardından hemen çözmeli önemli gördüğünüz soruları not almalı tekrardan çözmelisiniz. Bu şekilde daha hızlı ve pratik bir yolla hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Eksiklerinizi belirleyerek, bu eksiklikleri düzenli olarak deneme çözerek daha çabuk kapatabilirsiniz.
 

Benzer Konular

TYT Deneme Sınavları PDF İndir

Töder Türkiye Geneli (TYT-AYT) Denemeleri PDF

AYT Deneme Sınavları PDF İndir

YKS-TYT Puan Hesaplama

2019 Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevapları

Takdir Teşekkür Hesaplama

dershanem.net
2020 AYT Konuları ve Soru Dağılımları
Makale Adı
2020 AYT Konuları ve Soru Dağılımları
Açıklama
2020 AYT Konuları ve Soru Dağılımları, 2020 AYT Konuları, 2020 AYT Soru Dağılımları, AYT Konuları ve Soru Dağılımları 2020
Yazar
Yayımcı
Dershanem
Yayımcı Logosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir